...

Eko balenie

Ako to začalo

Pri vytváraní konceptu Stačí uvariť sme dlhšie zvažovali, či s tým vôbec začať. Nápad je skvelý, no odrádzalo nás to množstvo obalových odpadov, ktorým tým vzniká. Stále platí, že naša jedna cesta na nákup ušetrí množstvo pohonných hmôt, ktoré by takto spálili naši zákazníci cestou do obchodu. Takisto znižujeme potravinový odpad, pretože ti doručíme len presné množstvo potravín, ktoré na prípravu jedla budeš potrebovať. V našich balíčkoch preferujeme balenie do papiera, ktorý vieš následne zrecyklovať a dať mu druhý život. Takisto plastové obaly sa dajú recyklovať, no ani to nie je ideálna cesta.

Ako to funguje

Krok 1

Napíš nám mail

Napíš nám na [email protected] a my ti dáme všetky podrobné informácie o tom, čo budeme od teba potrebovať.

Krok 2

Dostaneš sa na zoznam

Zapíšeme ťa na zoznam ľudí, ktorí chcú využívať vrátne obaly. Dostaneš kód, ktorý zadáš v pokladni a dostaneš novú cenu za dopravu.

Krok 3

Pošleš nám to naspäť

Potom, ako si navaríš a umyješ sklenené obaly, zabalíš ich naspäť do krabice, nalepíš na ňu etiketu, ktorú ti zašleme a balík nám pošleš.

Ako to začalo

Pri vytváraní tohto konceptu Stačí uvariť sme dlhšie zvažovali, či s tým vôbec začať. Nápad je skvelý, no odrádzalo nás to množstvo obalových odpadov, ktorým tým vzniká. Stále platí, že naša jedna cesta na nákup ušetrí množstvo pohonných hmôt, ktoré by takto spálili naši zákazníci cestou do obchodu. Takisto znižujeme potravinový odpad, pretože ti doručíme len presné množstvo potravín, ktoré na prípravu jedla budeš potrebovať. V našich balíčkoch preferujeme balenie do papiera, ktorý vieš následne zrecyklovať a dať mu druhý život.  Takisto plastové obaly sa dajú recyklovať, no ani to nie je ideálna cesta.

 

Hľadanie riešenia

A tak sme si trápili naše hlavičky, ako by sme to ideálne urobili tak, aby sme okrem znižovania uhlíkovej stopy a potravinového odpadu, dokázali znížiť aj obalový odpad. Radili sme sa s odborníkmi, hľadali na Google a nakoniec sme prišli na riešenie, ktoré by nám pomohlo chrániť prírodu ešte viac. Trvalo nám to pomerne dlho, no sme o to radšej, že ti môžeme predstaviť to, na čo sme nakoniec prišli.

 

Nájdenie riešenia

Hľadali sme kde sa dalo a objavili sme sklo! Sklo je svojou odolnosťou surovina, ktorá vydrží pomerne dlho, a môžeme ho opakovanie používať. To by nebolo až také ťažké vymyslieť. Problémom bola jeho cena. Ak by sme na balenie používali sklenené obaly, cena balíčkov by sa predražila o niekoľko eur. Niekto si hovorí, že to nie je problém a za ekológiu si priplatí. Lenže tým, že si budeš objednávať balíčky so sklenenými obalmi sa ti jedného dňa nimi kompletne preplní byt / dom. Potrebujeme, aby si nám tie obaly vrátil.

 

Zálohovanie

Hovorí sa, že všetko čo potrebujeme je už vymyslené, a tak je to aj v tomto prípade. Tak ako prídeš do bezobalového obchodu so svojími baleniami, tak sa budú točiť aj naše obaly. Ak by o to bol väčší záujem, pokúsíme sa presvedčiť Packetu, aby aj oni prispeli prispeli ku ochrane prírody a dali nám zľavu na takúto dopravu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.