Stačí uvariť | newsletter #11

Recept týždňa

Lahodná a ľahká kombinácia chutí. Táto hubovo-jalapeňová quesadilla s krémovým ovocným šalátom je ideálna pre rýchle a chutné jedlo. Pikantná quesadilla s hubami a jalapeňom je perfektne vyvážená sladkým a krémovým ovocným šalátom.

Tento týždeň si ju navyše môžeš vychutnať v lepšej cene vrámci týždenného menu.

Zaujímavosť týždňa

4. marec je Svetovým dňom obezity. Deň venovaný zvyšovaniu povedomia o tomto vážnom ochorení, ktoré postihuje milióny ľudí po celom svete. Obezita je definovaná ako nadmerné nahromadenie telesného tuku, ktoré môže viesť k závažným zdravotným problémom.

Existuje mnoho vecí, ktoré môžeš urobiť pre zníženie rizika obezity a zlepšenie svojho zdravia:

  • Zdravá strava: Jedz veľa ovocia, zeleniny a celozrnných potravín. Obmedz príjem spracovaných potravín, sladkých nápojov a nezdravých tukov.

  • Pravidelná fyzická aktivita: Snaž sa dosiahnuť aspoň 150 minút miernej fyzickej aktivity alebo 75 minút intenzívnej fyzickej aktivity týždenne.

  • Dostatočný spánok: Snaž sa spať 7-8 hodín každú noc.

  • Spravuj stres: Nájdi zdravé spôsoby, ako zvládať stres, ako napríklad cvičenie, meditácia alebo trávenie času s priateľmi a rodinou.

Menu týždňa

Aj tento týždeň máš na výber 10 receptov, pri ktorých sme ti pripravili špeciálnu cenu

Video týždňa

Teplé a sýte jedlo s exotickým nádychom. Táto karibská fazuľová zmes je plná chutí a farieb a je perfektná pre chladný večer. Pikantná fazuľa so sladkou mangovou salsou je lahodná kombinácia, ktorá ťa prenesie do Karibiku. Podávaj s basmati ryžou pre kompletné jedlo.

Všetky ingrediencie na prípravu tohto jedla nájdete na našom webe. Ak si chcete recept pozrieť, nájdete ho na našej webovej stránke alebo na našom YouTube kanáli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *