Stačí uvariť | newsletter #14

Recept týždňa

Zažite gastronomický zážitok s pikantnými hovädzími tacos! Kombinácia jemných šalátových listov, pikantnej mäsovej plnky a osviežujúceho avokáda uspokojí aj tých najnáročnejších gurmánov.

Zaujímavosť týždňa

21.3. - Medzinárodný deň tiramisu

tiramisove lievance

Minulý týždeň sme oslavovali medzinárodný deň tiramisu. Nikdy nie je neskoro ho ešte dodatočne osláviť. Pripraviť si ho môžete podľa klasického receptu alebo môžete vyskúšať našu kombináciu lievancov a tiramisu. V jednej porcii nájdete až 33 gramov proteínov! 💪🏼 Suroviny si objednáte jednoducho na našom webe.

3 zaujímavé fakty o tiramisu:

  • Najväčšie tiramisu malo hmotnosť 6,646 libier alebo 3,015 kg a bolo pripravené v Gemona del Friuli v Taliansku 25. mája 2015.

  • Niektorí tvrdia, že dezert sa používal ako afrodiziakum v nevestincoch.

  • Tiramisu v doslovnom preklade znamená „zdvihni ma“ alebo „pozdvihni ma“. Pravdepodobne ide o odkaz na espresso, ktoré sa používa v recepte.

Menu týždňa

Aj tento týždeň máš na výber 10 receptov, pri ktorých sme ti pripravili špeciálnu cenu

Video týždňa

Vychutnajte si ľahké a zdravé tempehové tacos plné chutí. Jemné tempeh, pikantná salsa a osviežujúca limetková aioli sa spájajú v lahodnej vegetariánskej symfónii.

Všetky ingrediencie na prípravu tohto jedla nájdete na našom webe. Ak si chcete recept pozrieť, nájdete ho na našej webovej stránke alebo na našom YouTube kanáli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *